Home » Aktuality » Pozvánka na seminář „Prevence úrazů u dětí v...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Pozvánka na seminář „Prevence úrazů u dětí v mateřských školách“ – Pardubický kraj


Úrazy jsou na prvním místě v příčinách úmrtnosti u dětí a významně se také podílejí na nemocnosti dětí. V České republice každoročně kvůli úrazu zemře přes 100 dětí, 2000 dětí zůstává po úraze trvale postiženo, přes 30 000 dětí je pro úraz hospitalizováno a dalších 450 000 dětí je každý rok ošetřeno ambulantně. Kolik úrazů, které nevyžadují lékařské ošetření, se doopravdy stane, nevíme.

Úraz se nestane nešťastnou náhodou. Každý úraz má své příčiny a lze mu předejít. Co se úrazů týče, velice významná je prevence. Důležitou složkou je vychovávat děti k vlastní odpovědnosti a předvídavosti, vytvářet v nich návyky, které maximálně snižují riskantní chování. S tímto působením na děti je vhodné začít již od nejmladšího věku.

Státní zdravotní ústav již třetím rokem realizuje projekt „Prevence úrazů pro mateřské školy“, který je finančně podpořen z dotačního programu MZ ČR „Národní program zdraví-Projekty podpory zdraví 2016“, č. projektu 10676. Samotný projekt oslovuje všechny učitele mateřských škol ve vybraném kraji. V letošním roce by měl projekt proběhnout v pěti krajích ČR, a to v Pardubickém kraji, Ústeckém kraji, Zlínském kraji, Středočeském kraji a Jihočeském kraji. Učitelé, kteří mají o projekt zájem, se mohou zúčastnit akreditovaného semináře „Prevence úrazů u dětí v mateřských školách“ a zároveň obdrží zdravotně výchovné materiály k prevenci úrazů, které mohou využít při své výuce v průběhu celého roku. Za pomoci učitelů mateřských škol bychom rádi oslovili velké množství dětí a jejich rodičů.

Prostřednictvím tohoto článku bychom Vás rádi pozvali na výše uvedený seminář, který realizuje Státní zdravotní ústav ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí Pardubického kraje a Magistrátem města Pardubic. Seminář se uskuteční v úterý 14. 6. 2016 od 9 - 14 hodin v zasedací místnosti MÚ Pardubice I. Seminář je určen přednostně pro učitele MŠ Pardubického kraje, ale mohou se přihlásit i zájemci z jiných krajů.
Přihlásit se můžete prostřednictvím internetového odkazu zde: http://goo.gl/forms/S1ylmIiF1U.

Více informací o semináři naleznete v přiložené pozvánce.

Ostatní semináře plánujeme realizovat na podzim 2016 a budeme o nich informovat.

Mgr. Kristina Pokorná, DiS.

Pozvánka Pozvánka

Nahoru