SZÚ

Kontaktní údaje


Státní zdravotní ústav
Šrobárova 49/48
Praha 10, 100 00
Tel.: 26708 1111
E-mail pro elektronická podání:
podatelna@szu_cz
E-mail pro elektronickou fakturaci:
fakturace@szu_cz
Běžný tvar e-mailu zaměstnanců SZÚ:
jmeno.prijmeni@szu_cz
Datová schránka: ymkj9r5
IČ: 75010330
DIČ: CZ75010330
Č. účtu: 1730101/0710
Profily zadavatele:
e-Gordion
Tendermarket
NEN
Tisková mluvčí:
Štěpánka Čechová
Tel.: 725 191 383
Home » Aktuality » Udělení Ceny Františka Kriegla pro našeho...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Udělení Ceny Františka Kriegla pro našeho koordinátora RCPZ hlavního města PrahyCena Františka Kriegla nese jméno československého komunistického politika, který v roce 1968 jako jediný nepodepsal Moskevský protokol. Nominace vyhlašuje Nadace Charty 77 vždy 10. dubna, tedy v den výročí Krieglova narození. Od roku 1987, kdy byla cena udělena poprvé, ji získali například disident Jaroslav Šabata, někdejší předseda Senátu Petr Pithart, zpěvák Karel Kryl, starosta Kašperských Hor František Stíbal, kameraman Stanislav Milota, novinářka Petra Procházková či odvolaný šéf Státního fondu životního prostředí Libor Michálek. Loni ocenění převzal zakladatel neziskové organizace Naděje Ilja Hradecký, o rok dříve zpěvák Radek Banga.

Letošní Cenu Františka Kriegla, kterou pravidelně uděluje Nadace Charty 77, dostane David Tišer. Stane se tak v květnu při tradiční slavnosti v pražské Trmalově vile.

David Tišer se dlouhodobě angažuje v boji za práva Romů, bezdomovců a sociálně vyloučených. David Tišer podporuje romské umění a šíří povědomí o romské LGBT komunitě. Je jedním ze zakladatelů organizace Ara Art. 

"Bojuje proti stereotypům jak na straně majority, tak uvnitř romských komunit, kde je odlišná sexuální orientace vnímána výrazně konzervativněji a vyhroceněji než v majoritě," uvedla při vyhlášení jeho jména Nadace Charty 77. 

"Jeho příběh spojuje výrazná občanská angažovanost a osobní dávka hrdinství, kterou zapojuje do svých snah za zlepšení vzájemného soužití a budování vyspělejší občanské společnosti," uvedla nadace.

Nahoru