SZÚ

Kontaktní údaje


Státní zdravotní ústav
Šrobárova 49/48
Praha 10, 100 00
Tel.: 26708 1111
E-mail pro elektronická podání:
podatelna@szu_cz
E-mail pro elektronickou fakturaci:
fakturace@szu_cz
Běžný tvar e-mailu zaměstnanců SZÚ:
jmeno.prijmeni@szu_cz
Datová schránka: ymkj9r5
IČ: 75010330
DIČ: CZ75010330
Č. účtu: 1730101/0710
Profily zadavatele:
e-Gordion
Tendermarket
NEN
Tisková mluvčí:
Štěpánka Čechová
Tel.: 725 191 383
Home » Aktuality » Pozvánka na seminář „Prevence úrazů u dětí v...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Pozvánka na seminář „Prevence úrazů u dětí v mateřských školách“


Úrazy jsou na prvním místě v příčinách úmrtnosti u dětí a významně se také podílejí na nemocnosti dětí. V České republice každoročně kvůli úrazu zemře přes 100 dětí, 2000 dětí zůstává po úraze trvale postiženo, přes 30 000 dětí je pro úraz hospitalizováno a dalších 450 000 dětí je každý rok ošetřeno ambulantně. Kolik úrazů, které nevyžadují lékařské ošetření, se doopravdy stane, nevíme.

Úraz se nestane nešťastnou náhodou. Každý úraz má své příčiny a lze mu předejít. Co se úrazů týče, velice významná je prevence. Důležitou složkou je vychovávat děti k vlastní odpovědnosti a předvídavosti, vytvářet v nich návyky, které maximálně snižují riskantní chování. S tímto působením na děti je vhodné začít již od nejmladšího věku.

Státní zdravotní ústav již čtvrtým rokem realizuje projekt „Prevence úrazů pro mateřské školy“, který je finančně podpořen z dotačního programu MZ ČR „Národní program zdraví-Projekty podpory zdraví 2017“, č. projektu 10717. Samotný projekt oslovuje všechny učitele mateřských škol ve vybraném kraji. V letošním roce by měl projekt proběhnout v pěti krajích ČR, a to v Karlovarském kraji, Ústeckém kraji, Královéhradeckém kraji, Olomouckém kraji a Moravskoslezském kraji. Učitelé, kteří mají o projekt zájem, se mohou zúčastnit akreditovaného semináře „Prevence úrazů u dětí v mateřských školách“ a zároveň obdrží zdravotně výchovné materiály k prevenci úrazů, které mohou využít při své výuce v průběhu celého roku. Za pomoci učitelů mateřských škol bychom rádi oslovili velké množství dětí a jejich rodičů.

Prostřednictvím tohoto článku bychom Vás rádi pozvali na výše uvedený seminář:

Královéhradecký kraj

Seminář se uskuteční ve středu 17. května 2017  od 9 do 14 hodin v budově Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje, Habrmanova 19, Hradec Králové, ve velké zasedací místnosti, 5. patro. Seminář je určen přednostně pro učitele MŠ Královéhradeckého kraje, ale mohou se přihlásit i zájemci z jiných krajů. Přihlásit se můžete prostřednictvím internetového odkazu zde: https://goo.gl/forms/dnmDsN8U2g2w3f042, nejpozději do 12. května 2017. Seminář pořádá Státní zdravotní ústav ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí Královéhradeckého kraje a Krajským úřadem Královéhradeckého kraje.

Pozvánka na seminář - Královéhradecký kraj Pozvánka na seminář - Královéhradecký kraj

Karlovarský kraj 

Seminář se uskuteční v pondělí 22. května 2017 od 9 do 14 hodin v sále Krajské knihovny, Závodní 378/84, 360 06 Karlovy Vary - Dvory. Seminář je určen přednostně pro učitele MŠ Karlovarského kraje. Přihlásit se můžete prostřednictvím internetového odkazu zde: https://goo.gl/forms/UNdTwaltCXrLCS6q1, nejpozději do 12. května 2017. Seminář pořádá Státní zdravotní ústav ve spolupráci s Krajským úřadem Karlovarského kraje.

Pozvánka na seminář - Karlovarský kraj Pozvánka na seminář - Karlovarský kraj

Nahoru