SZÚ

Kontaktní údaje


Státní zdravotní ústav
Šrobárova 49/48
Praha 10, 100 00
Tel.: 26708 1111
E-mail pro elektronická podání:
podatelna@szu_cz
E-mail pro elektronickou fakturaci:
fakturace@szu_cz
Běžný tvar e-mailu zaměstnanců SZÚ:
jmeno.prijmeni@szu_cz
Datová schránka: ymkj9r5
IČ: 75010330
DIČ: CZ75010330
Č. účtu: 1730101/0710
Profily zadavatele:
e-Gordion
Tendermarket
NEN
Tisková mluvčí:
Štěpánka Čechová
Tel.: 725 191 383
Home » Aktuality » Prohlášení docentky MUDr. Lidmily Hamplové,...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Prohlášení docentky MUDr. Lidmily Hamplové, PhD. k článku „SZÚ selhává na poli prevence - nevyvrací nesmysly o očkování, kterým lidé věří a riskují pak zdraví své i ostatních“Dobrý den,

dne 12.12.2017 byl ve Zdravotnickém deníku zveřejněn článek paní redaktory Ludmily Hamplové s názvem „SZÚ selhává na poli prevence - nevyvrací nesmysly o očkování, kterým lidé věří a riskují pak zdraví své i ostatních“.

Žádám o zveřejnění tohoto svého stanoviska Zdravotnický deník a distribuuji toto své prohlášení v rámci hygienické služby.

Vzhledem ke skutečnosti, že se na mě obrací  odborná a laická veřejnost  s dotazem na mé autorství výše uvedeného článku, ráda bych vysvětlila situaci. Jsem bývalý odborný pracovník hygienické služby, Ministerstva zdravotnictví  a vysokoškolský pedagog věnující se celý profesní život (32 let) podpoře veřejného zdraví a prevenci infekčních a neinfekčních onemocnění a mnohaletý spolupracovník Státního zdravotního ústavu. Se Státním zdravotním ústavem, konkrétně s Centrem podpory veřejného zdraví,  dlouhodobě spolupracuji na mnoha kvalitních projektech zvyšujících zdravotní gramotnost české populace ve všech oblastech životního stylu včetně propagace a podpory očkování. Tímto prohlašuji, že zásadně nesouhlasím s obsahem publikovaného článku a zcela se od jeho obsahu distancuji.

S ohledem na skutečnost, že mám s autorkou tohoto článku téměř totožné křestní jméno a identické příjmení, ráda bych, aby toto mé prohlášení bylo zveřejněno ve Zdravotnickém deníku a odborná veřejnost byla informována o mém stanovisku.

Současně upozorňuji, že paní redaktorku osobně neznám, nejsem s ní v žádném vztahu - ani příbuzenském ani pracovním a toto se samozřejmě týká i mých dcer Magdaleny a Veroniky.

S pozdravem

hamplova_podpis.png

Odkaz na původní článek:
SZÚ selhává na poli prevence - nevyvrací nesmysly o očkování, kterým lidé věří a riskují pak zdraví své i ostatních

Nahoru