SZÚ

Kontaktní údaje


Státní zdravotní ústav
Šrobárova 49/48
Praha 10, 100 00
Tel.: 26708 1111
E-mail pro elektronická podání:
podatelna@szu_cz
E-mail pro elektronickou fakturaci:
fakturace@szu_cz
Běžný tvar e-mailu zaměstnanců SZÚ:
jmeno.prijmeni@szu_cz
Datová schránka: ymkj9r5
IČ: 75010330
DIČ: CZ75010330
Č. účtu: 1730101/0710
Profily zadavatele:
e-Gordion
Tendermarket
NEN
Tisková mluvčí:
Štěpánka Čechová
Tel.: 725 191 383
Home » Aktuality » Světový den Alzheimerovy choroby – Pochodem...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Světový den Alzheimerovy choroby – Pochodem proti Alzheimerově chorobě! 21. 9. 2015


Světový den Alzheimerovy choroby připadá na 21. září a celosvětově se rok od roku těší stále větší pozornosti. Problematika této choroby však nespočívá pouze v její úspěšné léčbě, ale také v tom, jak jejímu propuknutí úspěšně předejít, což je často opomíjeno. Nezřídka kdy se také zapomíná na fakt, že nemoc se netýká pouze seniorů, ale také o poznání mladších ročníků, pro které je znalost účinné prevence stěžejní. Centrum podpory veřejného zdraví se proto pod hlavičkou Státního zdravotního ústavu rozhodlo v tento den uspořádat akci, jejímž posláním bude seznámit širokou veřejnost s možnostmi prevence tohoto zákeřného onemocnění.

Akce s názvem „Pochodem proti Alzheimeru“ se bude konat v městském parku Stromovka a začne shromážděním účastníků v prostorách nádvoří Planetária Praha v 18:00. Následovat bude úvodní slovo a zahájení průvodu. Vycházkovým tempem se vydáme po okruhu dlouhém cca 2,5 km. Pochod samotný má znázorňovat ukázku jednoduché pohybové aktivity, která nás nestojí téměř nic, ale jako jedna z metod účinné prevence proti tomuto onemocnění, je k nezaplacení. V průběhu trasy návštěvníci obdrží dárkem plátěné tašky s tématikou akce, které budou obsahovat informační materiály týkající se prevence Alzheimerovy choroby a volné vstupenky na film Noční obloha 8K, jehož promítání bude součástí doprovodného programu. Pochod bude zakončen opět na nádvoří planetária, odkud se návštěvníci budou moci přesunout do vestibulu, kde bude zdarma ke zhlédnutí stálá astronomická výstava. V 19:15 začne v promítací kopuli další doprovodný program, který se bude skládat z krátké přednášky na téma Alzheimerova choroba a prevence, následovat bude promítání filmu planetária

 nakonec návštěvníci obdrží symbolický dárek – svítící náramky, které budou znázorňovat funkční, tedy svítící, neuronovou síť - zdravý mozek, a které jim posvítí na cestu nočním parkem domů.

Program Program

Leták o Alzheimerově chorobě
https://www.szu.cz/uploads/documents/czzp/edice/plny_tisk/alzheimer_tisk.pdf

Odkazy:
https://www.facebook.com/CentrumPodporyVerejnehoZdravi
https://elpida.cz/web/refestival/

facebook událost - https://www.facebook.com/events/1487633174891650/
youtube video - https://www.youtube.com/watch?v=H_7MydDrEAQ

Nahoru