SZÚ

Kontaktní údaje


Státní zdravotní ústav
Šrobárova 49/48
Praha 10, 100 00
Tel.: 26708 1111
E-mail pro elektronická podání:
podatelna@szu_cz
E-mail pro elektronickou fakturaci:
fakturace@szu_cz
Běžný tvar e-mailu zaměstnanců SZÚ:
jmeno.prijmeni@szu_cz
Datová schránka: ymkj9r5
IČ: 75010330
DIČ: CZ75010330
Č. účtu: 1730101/0710
Profily zadavatele:
e-Gordion
Tendermarket
NEN
Tisková mluvčí:
Štěpánka Čechová
Tel.: 725 191 383
Home » Témata zdraví a bezpečnosti » Nemoci a jejich prevence » Infekční nemoci » A - Z infekce » CH » Chřipka » Nový typ chřipky "pandemic (H1N1) 2009" (dříve... » Informace k novému typu chřipky A (H1N1) » Reakce ministerstva zdravotnictví na...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Reakce ministerstva zdravotnictví na nezodpovědný postoj některých praktických lékařů k očkování proti chřipce A(H1N1)

Tisková zpráva Ministerstva zdravotnictví


Ministerstvo zdravotnictví velmi znepokojuje a udivuje nezodpovědný postoj některých praktických lékařů, kteří veřejně deklarují svou neochotu k očkování proti  pandemické chřipce A(H1N1). Svým krokem tak zpochybňují bezpečnost vakcíny samotné.

 

Praktičtí lékaři by si měli uvědomit, že jsou zodpovědní za své pacienty, které má chránit očkování především. Právě nemocný zdravotnický pracovník při úzkém kontaktu s pacienty může být zdrojem nákazy a  šířit tak pandemický virus chřipky dále.

 

Ministerstvo zdravotnictví považuje bezpečnost vakcíny za svou prioritu. Právě proto se bude v České republice  očkovat až plně prověřenou a registrovanou očkovací látkou. Očkovací látka proti pandemické chřipce, která bude v ČR k vakcinaci použita,  obdržela v minulém týdnu pozitivní stanovisko od Evropské lékové agentury (EMEA). Tímto splnila všechny přísné požadavky i z hlediska bezpečnosti této vakcíny.

 

Jedná se o neživou vakcínu, která není schopna vyvolat onemocnění chřipkou a je připravena technologií, která se používá při výrobě standardní sezónní chřipkové vakcíny.

 

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166

Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tis@mzcr_cz

Nahoru