SZÚ

Kontaktní údaje


Státní zdravotní ústav
Šrobárova 49/48
Praha 10, 100 00
Tel.: 26708 1111
E-mail pro elektronická podání:
podatelna@szu_cz
E-mail pro elektronickou fakturaci:
fakturace@szu_cz
Běžný tvar e-mailu zaměstnanců SZÚ:
jmeno.prijmeni@szu_cz
Datová schránka: ymkj9r5
IČ: 75010330
DIČ: CZ75010330
Č. účtu: 1730101/0710
Profily zadavatele:
e-Gordion
Tendermarket
NEN
Tisková mluvčí:
Štěpánka Čechová
Tel.: 725 191 383
Home » Aktuality » Tisková konference k Národnímu týdnu kojení za...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Tisková konference k Národnímu týdnu kojení za účasti ministra zdravotnictví

Za účasti ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, MHA. a dalších významných hostů proběhla 23. září 2019 na Státním zdravotním ústavu tisková konference k Národnímu týdnu kojení.


Státní zdravotní ústav uspořádal 23. září 2019 tiskovou konferenci k Národnímu týdnu kojení. Zúčastnil se jí ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA., náměstkyně ministra MUDr. Alena Šteflová, Ph.D., MPH, ředitel Státního zdravotního ústavu MUDr. Pavel Březovský, MBA, vedoucí lékařka Národního laktačního centra MUDr. Anna Mydlilová a Mgr. Markéta Paulová, Ph.D. ze SZÚ.

Během tiskové konference zazněly informace o současném stavu kojení a jeho podpory v České republice, představena byla vznikající Národní komise pro kojení a její cíle, prezentovány byly výsledky reprezentativního šetření názorů českých žen na význam kojení a jejich vlastní zkušenosti s jeho podporou a přítomní novináři byli seznámeni s některými aktivitami SZÚ, které se kojení týkají.

Konference proběhla v atmosféře spolupráce a přítomní se shodli na nutnosti podpory kojení i propagace jeho nenahraditelného přínosu pro kojené dítě, kojící matku, rodinu i celou společnost a na tom, že ve shodě s letošním tématem Týdne kojení je základem podpory kojení vytvoření příznivého prostředí, v němž mohou maminky kojení úspěšně zahájit a dlouhodobě v něm podle potřeb dítěte pokračovat.

Níže jsou k dispozici tisková zpráva Ministerstva zdravotnictví, tisková zpráva Národního laktačního centra a souhrn aktivit Státního zdravotního ústavu v podpoře kojení. Další materiály naleznete na webu Ministerstva zdravotnictví.Tisková zpráva MZCR_kojení Tisková zpráva MZČR - kojení

Národní týden kojení NARLAC Národní týden kojení NARLAC

Aktivity SZÚ v podpoře kojení Aktivity SZÚ v podpoře kojení

Nahoru