Aktuality

Zahájení kreativní kampaně SZÚ „Chytí i tebe? #BEZNIKOTINU”

22. dubna 2024 | Autor: Tisková zpráva

31. května si připomínáme Světový den bez tabáku. Ten každoročně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace (WHO) a letošním tématem je „Ochrana dětí před vlivem tabákového průmyslu”.

V návaznosti na tento významný den ve zdravotnictví vyhlašuje SZÚ kreativní kampaň pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ. Jejím cílem je, aby se žáci a studenti zamysleli nad škodlivými účinky nikotinových výrobků a nad marketingovými strategiemi jejich výrobců. Ti většinou cílí právě na mladší generaci a často využívají vlivu sociálních sítí a influencerů. Úkolem je kreativně zpracovat “antireklamu” na nikotinové výrobky s cílem poukázat na jejich škodlivost a motivovat ostatní, aby tyto výrobky neužívali. Došlé práce budou hodnoceny ve dvou kategoriích podle věku (zvlášť pro ZŠ a SŠ) a podle formátu práce (skupinové výtvarné dílo × video). Termín pro zaslání prací a podání přihlášek je do 22. května 2024.

Z každé kategorie budou oceněna tři nejzajímavější a nejoriginálnější díla, která budou 31. května u příležitosti Světového dne bez tabáku, zveřejněna na webových stránkách Státního zdravotního ústavu.

Zde naleznete více informací k aktuální kampani.

Zde se můžete podívat na práce žáků z loňské kampaně “Nikotin víc bere, než dává”.

Těšíme se na nápady a práce Vašich žáků!