Základní informace o COVID-19. Reinfekce. Očkování

Oblasti s přenosem COVID-19 v komunitě

ECDC dále bude definovat jen celé země s komunitním přenosem COVID-19 a odkazuje od 2. 3. 2020 na stránky WHO. Odkaz na stránky německého RKI, italského a francouzského a španělského MZ, kde jsou pravidelně aktualizovány postižené regiony a počty případů.


ECDC dále bude definovat jen celé země s komunitním přenosem COVID-19 a odkazuje od 2. 3. 2020 ze stránek https://www.ecdc.europa.eu/en/areas-presumed-community-transmission-2019-ncov

na stránky WHO na WHO Situation Report (for country classification), https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports/

který je každý den aktualizován.

Je třeba otevřít  WHO Situation Report daného dne a najít následující tabulku zemí, oblastí a území mimo Činu s hlášenými případy a úmrtími:

„Countries, territories or areas outside China with reported laboratory-confirmed COVID-19 cases and deaths.“

Zde ve sloupečku s názvem „Transmission classification“ jsou hodnoceny země s přenosem  jako

  • Local transmission (prokázáno šíření nemoci na území země); pro osoby vracející se z této země se v návaznosti na vyhodnocení rizika se doporučuje karanténa.
  • Země označené Imported cases only (pouze importované případy, šíření na území země se dosud nezjistilo); pro osoby vracející se z této země se karanténa zatím nedoporučuje.

 

Označení zemí s nebo bez lokálního přenosu upravuje WHO každý den podle aktuální epidemiologické situace.

Situace ve vybraných evropských zemí:

Aktualizace 17.3.2020