Hodnocení růstu a vývoje dětí a mládeže

PROGRAM RustCZ KE STAŽENÍ

Nabízíme Vám k instalaci program RůstCZ, který umožňuje pomocí růstových grafů sledovat vývoj dítěte od narození do 18 let –  RustCZ_2012.zip (3,30 MB) . Program pomáhá hodnotit individuální růst dítěte porovnáním s referenčními údaji vypracovanými pro českou populaci, sledovat vývoj jednotlivých parametrů během období růstu a upozornit na odchylky od předpokládaného vývoje. Program je určen především dětským a dorostovým lékařům, vzhledem k jednoduchosti a obsaženým metodickým doplňkům jej však mohou používat i rodiče se zájmem o harmonický tělesný vývoj svých dětí.

Instalace programu: Program je určen pro osobní počítače vybavené operačním systémem Microsoft Windows od verze 95 výše. Nevyžaduje speciální vybavení počítače technickými prostředky a spokojí se s rozlišením monitoru 800×600 obrazových bodů. Kliknutím na ikonku programu RůstCZ.zip uložte tento soubor do vašeho počítače. Dále je třeba některým souborovým manažerem komprimovaný soubor „rozbalit“. Návod na instalaci naleznete též v souboru instalace.txt. Instalaci zahájíte spuštěním programu SETUP.EXE. V dalším postupu se laskavě řiďte pokyny instalačního programu. Doporučuje se neprovádět změnu přednastaveného adresáře pro instalaci programu, nejsou-li k tomu opravdu závažné důvody. Čtěte pozorně soubor CTI_MNE.TXT, jehož obsah se zobrazí na konci instalace.

V současné době je program RustCZ k dispozici ve verzi 2.3, kde jsou zahrnuty zvláštnosti růstu kojených dětí do jednoho roku věku. Jsou zde také implementovány operace se zálohováním a obnovou databázových souborů. Přitom je zajištěna kompatibilita se staršími verzemi programu. Technické aspekty naleznete podrobně popsané v návodu k obsluze, metodické stránky v sekci Metodika.

Problematice růstu a vývoje se věnují i další kapitoly sekce Hodnocení růstu a vývoje dětí a mládeže, z nichž některé nabízejí možnost stažení publikací a růstového software.